Hogyan használd?
A csomag alapötlete, hogy a kártyák önmagukban és az ősszel, a séták vagy kirándulások során gyűjtögetett termésekkel, kincsekkel együtt, akár a szabadban is használhatóak legyenek.
A gyermek(ek) életkorának megfelelően használjátok fel az összes lapot, vagy csak a alacsonyabb számokkal, mennyiségekkel dolgozzatok (pl. csak 1-3, vagy 1-5). Kisebbeknek bőven elég feladat lehet egy csigaház, két dió és három borostyánlevél mennyiség szerinti szétválogatása, míg a nagyobb ovisok, kisiskolások már az egész csomagot élvezettel használják.
Számkártyák
Előlap:
Az előlapon a számot, annak írott kisbetűvel írott változatát, továbbá a számnak megfelelő mennyiségű őszi termést/levelet találtok. Az írott kisbetű kifejezetten az iskolába készülő és az elsős korosztály miatt kerültek fel a lapokra.
Játékötletek:
1. Terítsétek ki a lapokat 1-10-ig, és nézegessétek meg rajta a rajzokat, számokat. Együtt számoljátok meg a képeken szereplő őszi kincseket!
2. Gyűjtsetek odakinn a lapokon szereplő őszi kincsekből, majd a kiterített lapokhoz igazítva számoljátok le belőlük a megfelelő mennyiségeket.
3. Önálló munkához készítsd elő a lapokat és az összegyűjtött tárgyakat! Ügyelj rá, hogy mindenből pont annyi legyen amennyi szükséges, majd hagyd, hogy egyedül szétválogassa és a lapokhoz rendelje őket.
2. Válasszatok ki egy lapot, majd rakjátok le magatok elé! A többi lapot sorban kihúzva döntsétek el, hogy több vagy kevesebb termés szerepel-e rajta, mint az előttetek fekvő lapon. Ennek megfelelően rakjátok le a választott kép jobb, vagy bal oldalára. Kisebb gyerekekkel elég megállapítani, hogy kevesebb vagy több. Nagyobbakkal pedig sorrendbe is rakhatjátok a lapokat!
Hátlap:
A hátlapon a szám, alul annak írott kisbetűvel és nyomtatott nagybetűvel írott változata, a szám alatt pedig a számnak megfelelő mennyiségű vonalka került megjelenítésre.
Játékötletek:
Egyfajta termésből/levélből/tárgyból gyűjtsetek össze sokat (itt az egyfélén van a hangsúly, hogy a különbözőség ne vonja el a gyerek figyelmét a számolásról), pl. gesztenyéből. Ezután terítsétek ki a számkártyák hátlapját, és mindenhova számoljatok le annyi gesztenyét, amekkora szám szerepel rajta (segítségként a számok alatt vonalak jelzik a mennyiséget). Önálló munkához számold ki előre a megfelelő mennyiséget (ez mind a tíz lap használata esetében 55 darabot jelent), így a jól elvégzett munka során nem marad felesleg, lehetőség nyílik az önellenőrzése, javításra anélkül, hogy mi közbeszólnánk.
Mennyiség jelző kártyák
A kártyák kétoldalasak, és mindkét oldalon alul három-három számjegy található. Az egyik oldalon vegyes, több fajta tárgyat tartalmazó képek, a másik oldalon pedig egyfajta termést, levelet mutató ábrák láthatóak. Mindkét oldalon azonos mennyiség szerepel, csak két különböző nehézségi szinten, hiszen a csak egy tárgytípust ábrázoló oldalakon könyebb számolni, mennyiségeket saccolni.
A kártyákat az írott számjegyek felismerésére, mennyiségek meghatározására tudjátok használni.
Egy kaviccsal, vagy egy csipesszel jelöljétek minden oldalon a megfelelő mennyiséget. Ha csipeszt használtok, akkor megfordítva a lapot a szemközti lapon a csipesz helye szintén a jó mennyiséget jelöli. A nehezebb, vegyes képes lapok esetében így a kártyákat megfordítva a könyebb, egynemű lapokon újra lehet számolni, le lehet ellenőrizni a megoldást.
A számjegyek felismeréséhez használjátok kiterítve a számkártyák hátlapját, ahol a semleges vonalak és a számok segítségével határozzátok meg a mennyiségkártyán szereplő értékeket és a hozzájuk tartozó írott számjegyet.
Figyelmeztetés
A kártyalapokat a tartósság érdekében matt fóliával láttuk el. Vizes környezetben ne használd őket. Kinti használat után az esetleges szennyeződések épphogy nedves, vagy száraz puha ronggyal eltávolíthatóak a lapokról. Kisebb, 3 év alatti gyermeket ne hagyj egyedül a kártyákkal, a gyűjtögetett apróbb termésekkel, kövekkel a balesetek, fulladás elkerülése végett!
Pakkli 2022 – minden jog fenntartva
Értékelések
Még nincsenek értékelések.