Hogyan játsszuk?
- Húzzatok egyesével a lapok közül és keressetek egy, a leíráshoz passzoló dolgot magatok körül.
- Húzzatok egyesével a lapok közül és versenyezzetek, hogy ki találja meg hamarabb a leíráshoz illő dolgot.
- Osszátok szét a lapokat, vagy azok egy részét és versenyezzetek akár egyénenként, akár csoportosan, hogy ki találja meg hamarabb a leírásban szereplő dolgokat.
- Húzzatok egyszerre egy-egy lapot két különböző kategóriából (pl. rücskös + kerek), majd keressetek valamit, amire a leírások egyszerre illenek! Ezt megnehezíthetitek azzal, ha még több lapot vontok be a játékba!
- Válasszatok ki egy lapot és keressetek minél többféle különböző dolgot, amire illik a lapon szereplő leírás. Pl. hány olyan dolgot találtok ami szív alakú / ki talál több olyan dolgot, ami szív alakú.
- Válasszatok ki egy gyakran előforduló dolgot magatok körül pl. kavics, bot, levél… majd osszátok szét a lapokat. Próbáljatok meg minél több leíráshoz találni egyet-egyet a választott tárgytípusból! Pl. kerek kő, lapos kő, hosszúkás kő, sima kő, csillogó kő, stb. Ezt szintén játszhatjátok versenyszerűen is: készítsetek ki 5-10 lapot, majd versenyezettek ki / melyik csoport találja meg hamarabb az általatok választott tárgytípusból a leírásokhoz illő darabokat.
- A nagyobbak nemcsak apró, kézben vihető tárgyakat kereshetnek, hanem játszhatjuk velük úgy a játékot, hogy csak fotózás, rajzolás által összegyűjthető elemeket gyűjthetnek, pl. fatörzs, hegyvonulat, szikla, folyómeder, felhő… ebben a játékmódban is újabb érdekességek fognak feltárulni előttünk, és másfajta szemlélet, megfigyelési készség szükséges hozzá, mint amikor kifejezetten kézbe vehető dolgokat szeretnénk keresgélni! Biztosítsunk hozzá papírt, ceruzát, rajzoláshoz alkalmas alátétet, vagy pedig fényképezésre alkalmas eszközt a gyerekeknek! (Természetesen apró tárgyak esetében is használhatjátok a rajzolásos és fotózásos játékmódot.)
Érdemes arra odafigyelnünk, hogy nem mindent szabad összegyűjteni, leszedni, amire illenek a leírások! Különösen figyeljünk erre, ha TERMÉSZETVÉDELMI területen kalandozunk. Kisebb gyerekek esetében pedig legyünk résen a mérgező dolgokat illetően, pl. kössük ki, hogy gombát nem szedünk le, stb! Biztonsági okokból a kártyákon sem kaptak helyet evéssel, ízleléssel összefüggő tulajdonságok. Ha valamit nem lehet leszedni, de mégis nagyon szeretnék a gyerekek, akkor gyűjtsünk fotókat, vagy rajzoljuk le!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.