Erről a kézművesről az jut eszembe, hogy apukám elmesélése szerint nagymamám még a dinnye héját se dobta ki, hanem szépen felszeletelte és cukros lében édességként (azt ne kérdezzétek, hogy hogyan) el is tette. Noha az összehasonítás nem teljesen állja meg a helyét, a mögötte lévő gondolatisággal, miszerint használjunk fel mindent, amit tudunk a háztartásunkban, már összecseng a mandarinhéjak újrahasznosítása. Persze a gyerekeink nem ebből az egy esetből kiindulva fognak a környezettudatosabb életmód mellett dönteni, hanem sok-sok ilyen apró közös lépésből válhat ez nekik természetessé.
Ami kell hozzá:
- Sok-sok vékony héjú mandarin
- Egypár éhes száj, akik a mandarint elfogyasztják
- Kisméretű, tetszőleges formájú formakinyomók
- Vékony madzag
- Vastagabb lyukú tű, esetleg zsákvarrótű
Hogyan készítsd el?
- A mandarinhéjakat hámozzuk le úgy, hogy minél nagyobb darabokban jöjjön le a gyümölcsről
- Nyomjatok ki a héjakból különféle formákat a formakinyomókkal
- Tűvel kilyukasztva őket alkalmassá válnak arra, hogy a madzagot belefűzzétek és így felakasztható díszekké váljanak!
A nagyobb ovisok már ügyesen segíthetnek az egész folyamatban a hámozástól elkezdve a „varrásig”. Ha kicsikkel is dolgozunk együtt, akkor egy-két mandarint nyugodtan áldozzunk be arra, hogy ők is pucolhassanak (hiszen ennek használható héja aligha marad majd), majd egészséggel elfogyasszák a tartalmát!
A kinyomott formákat egyesével és girland szerűen is felfűzhetitek. Nálunk most falidísz lett belőle, de kiváló még karácsonyfadísznek és ajándékkísérőnek is!